Akcjonariat - Vivid Games
Vivid Games
EN

Akcjonariat

Start Forum inwestorskie Centrum wiedzy Akcjonariat

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Aizen 1 lat, 2 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2242

  Ponad połowa akcji Spółki Vivid Games S.A. jest w rękach założycieli, zasiadający w zarządzie spółki Remigiusz Kościelny i Jarosław Wojczakowski posiadają po 26,80% udziałów.

  Pozostałe akcje znajdują się w rękach akcjonariuszy mniejszościowych. Obowiązek ujawnienia się oraz notyfikowania o zmianach w stanie posiadania dotyczy tylko akcjonariuszy posiadających ponad 5% akcji Spółki. Wszelkie informacje dotyczące udziałowców Spółki, które nie znajdują potwierdzenia w raportach bieżących i okresowych Spółki, należy traktować jako przypuszczenie, niekoniecznie znajdujące odzwierciedlenie w rzeczywistości.

  #2587

  Aizen
  Użytkownik

  Zacznę może od tego, co moim zdaniem mocno doskwiera akcjonariuszom mniejszościowym (w tym oczywiście i mnie), mianowicie komunikację Vivida z tymi drugimi. Rozumiem, że produkcja czegokolwiek jest obarczona wysokim ryzykiem niedotrzymania terminów (tym bardziej jeśli chodzi o branżę kreatywną i high-tech), ale sami dobrze wiecie, że aspekt informowania o swoich bieżących poczynaniach lub ewentualnych przesunięciach (choćby i „zapowiedzianej zapowiedzi”, o czym za chwilę) ma kluczowy wpływ na PR spółki. Musicie być wiarygodni, jeśli chcecie budować stały i zwarty akcjonariat – i nie, nie chodzi mi o komunikaty wynikające z obowiązków bycia na GPW. Pozwolę sobie posłużyć się ostatnią wypowiedzią Prezesa, ktory zapowiedział ujawnienie daty premiery Wasze najnowszej gry, która nota bene była przesuwana już kilkukrotnie, a teraz (komunikat z dzisiaj) została przesunięta jeszcze dalej – na I poł.(!!!) 2018r. Jak można „zapowiedzieć zapowiedź” ogłoszenia daty premiery, a miesiąc (!!!) później przesunąć tę decyzję o niemal pół roku! Jak można tak przestrzelić!? Momentami wydaje się to być celowym działaniem… Macie olbrzymi problem z terminami (huczne zapowiedzi z raportu rocznego za 2016 diabli wzięli), więc bardzo proszę o zdecydowaną poprawę w tej materii, jak i o należne traktowanie ludzi, którzy uwierzyli Wam, są z Wami na jednym pokładzie itd. itp. Jest to po prostu nie fair.
  Z poważaniem.

  #2594

  Nasze decyzje podejmujemy na podstawie analiz posiadanych danych i informujemy o nich niezwłocznie wykorzystując nie tylko obligatoryjne kanały. Jesteśmy świadomi, że dla wielu odbiorców dzisiejszy komunikat o przesunięciu premier mógł być zaskoczeniem. Uważamy jednak, że podjęta decyzja jest racjonalna biznesowo i w dłuższej perspektywie korzystna zarówno dla Spółki jak i dla Akcjonariuszy. Wierzymy, że o naszej wiarygodności świadczy przede wszystkim jakość produkowanych gier, a ta wymaga niekiedy zmian wcześniejszych założeń.

  #2595

  Aizen
  Użytkownik

  Pani Agnieszko,

  Pełna zgoda co do jakości – z tym nie zamierzam polemizować, ale my tu rozmawiamy o projekcie trwającym już ponad 2 lata i decyzji o zmianie podania terminu premiery w przecięgu jednego miesiąca i w sumie kolejnego miesiąca od prawdopodobnej daty właściwej premiery gry. Jak ważne muszą to być zmiany / ulepszenia, żeby podjąć tak drastyczne kroki? I czy poprzedni komunikat był wynikiem jakiejś nieświadomośći, pomroczności…? Państwo wiecie najlepiej. Poza tym w ten sposób premierę można przekładać w nieskończoność, bo za pół roku ponownie będzie można poprawić coś w mechanice / monetaryzacji itp., w efekcie czego nikt już nie uwierzy, że podany przez Was kolejny horyzont czasowy będzie tym ostatecznym, a chyba nie o to nam wszystkim chodzi. Z punktu widzenia pracownika sprawa ta może nie ma aż takiego znaczenia, ale z pkt. widzenia akcjonariusza już jak najbardziej.
  Tak czy inaczej, dziękuję za uwagę i poświęconą chwilę. Jestem z Wami kilka lat, nie zamierzam się stąd szybko ewakuować, bo ciągle wierzę w Waszą strategię i produkty, ale proszę o tę niezbędną nutę rzetelności i szacunku dla tych, którzy wiedzą mniej.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć w tym temacie.